Dünya çapında kriminal inceleme birimlerinde kullanılan adli veri inceleme yazılımları ile cep telefonu ve cep telefonu ile entegre çalışan tüm bulut depolama alanlarında bulunan veriler çıkarılarak analiz edilmekte ve rapor olarak sunulmaktadır.

 

Mobil Cihazlar (Cep Telefonu ve Tablet) Üzerinde Yapılan İncelemeler

Telefon arama/aranma kayıtlarını inceleme

Bulut veri depolama alanlarını (iCloud , Google Drive, OneDrive, Dropbox vb.) inceleme

Telefon ile çekilen fotoğrafları harita üzerinde gösterme

Android, iOS, BlackBerry 10, Windows Phone 8 ekran kilidi devre dışı bırakma

Kayıtlı parolaları tespit etme

Mevcut ve silinmiş Twitter, Instagram, Facebook, Linkedin, Google+, Skype, Line, Whatsapp, Foursqure, Viber, Evernote görüşme kayıtlarını raporlama

Sosyal paylaşım site aktivitelerini raporlama

Verileri ve arama kayıtlarını zaman çizelgesi üzerinde gösterme

Telefon konum bilgilerini harita üzerinde gösterme

Mevcut ve silinmiş SMS kayıtlarını raporlama

Mevcut ve silimiş resim dosyalarını raporlama

Mevcut ve silinmiş video, ses, MP3 dosyalarını raporlama

Mevcut ve silinmiş telefon rehberini raporlama

Android, Apple iOS, BlackBerry ve Symbian internet tarayıcı faaliyetlerini raporlama

Takvim ve görev kayıtlarını raporlama

Bağlantılar ve İstatistikler

Zararlı yazılım analizi

Casus yazılım analizi

MOBİL CİHAZ (CEP TELEFONU VE TABLET) VERİ KURTARMA VE İNCELEME

Bigdata tarafından dünya genelinde mobil cihaz incelemelerinde kullanılan yazılım ve donanımlar kullanılarak marka ve model ayrımı yapmadan cep telefonları ve tabletler üzerinde inceleme yapılmaktadır.

Cep telefonları ve tabletler üzerinde fiziksel / mantıksal veri toplama yöntemleri kullanılarak silinmiş alanlar dahil olmak üzere tüm veri depolama alanlarında veri tespiti ve kurtarılması yapılmaktadır.

MESAJ ANALİZİ VE ZAMAN ÇİZELGESİ

Cep telefonu ile alınan/gönderilen mevcut ve silinmiş mesaj bilgileri toplanarak zaman çizelgesi üzerinde görüntülenmesi sağlanmaktadır.

Mesaj metni, gönderildiği kişi/kişiler, hangi mesajlaşma programını kullanıldığı ve mesaj ile birlikte gönderilen tüm medya dosyaları zaman çizelgesi üzerinde raporlanmaktadır.

ŞİFRELİ UYGULAMA VERİLERİNİN ŞİFRESİNİ ÇÖZME

Whatsapp, Facebook Messenger, Telegram, Wickr, Wechat, QQ, Kakaotalk, Line vb. şifreli sohbet mesajlarının veri depola ortamında şifreli olarak bulunan kayıt bilgilerinin şifresi çözülmektedir.

EKRAN KİLİDİ BİLGİLERİNİ ÇÖZME

Bigdata birçok telefon modeli için dahili bir telefon kilidi açma yeteneğine sahiptir.  Cep telefonu bir şifre veya ekran deseni korunsa bile koruma bölümü atlanarak fiziksel bir görüntü elde edilerek veri kurtarılması sağlanmaktadır.

Çok sayıda cep telefonu için ekran koruma deseni, PIN ve şifre bilgileri çözülmektedir.

SİLİNMİŞ VERİLERİ KURTARMA

Silinen veriler neredeyse her zaman bir cihazdaki en değerli bilgidir. Genellikle uygulama veri tabanlarında bulunan silinmiş verilerin kurtarılmasında harika sonuçlar veriyoruz.

Özel algoritmalarımız cep telefonlarında bulunan uygulama veritabanlarını inceleyerek silinmiş mesaj bilgilerine ulaşmaktadır.

Uzman personelimiz tarafından resim, video ve diğer içerik kayıtlarınız kurtarılmaktadır.

GELİŞMİŞ UYGULAMA ANALİZİ

İletişim kurmak ve paylaşmak için uygulamaların kullanımı hızla artmıştır.  Birçok uygulama her gün yayınlanır veya güncellenir.  Uygulamaların analizinin mümkün olduğunca fazla kanıt elde etmek için hayati olduğu açıktır. 

Bu tarz inceleme Bigdatanın en güçlü noktasıdır. Uzman ekibimiz özellikle uygulama analizi için çalışmalar yapmaktadır. Her bir uygulama için mevcut olan en fazla veriyi almanızı sağlamak için uyarlanabilir ve derinlemesine yöntemler kullanılmaktadır.

GOOGLE / iCLOUD ANALİZİ

Artık Google ve iCloud'da depolanan Android ve iOS cihazlarının yedeklemelerini analiz edebilmektedir. Telefonun çalındımı, bozuldumu, kırıldımı, suya mı düştü artık endişelenme ihtiyacınız bulunmamaktadır.

Bigdata, Cloud Analizi ile bulut depolama ortamındaki tüm Andorid ve iOS yedeklemelerini bulurak ayıklamakta, çıkan sıonuçları analiz etmekte ve rapor oluşturarak sunmaktadır.

FOTOĞRAF TANIYICI

Cep telefonlarında sıkça bulunan büyük miktarlardaki fotoğraflar hızlı bir şekilde analiz edilmektedir. Bu sayade fotoğraf albümlerine manuel olarak bakmak için harcanan sayısız saati ortadan kaldırıyoruz.

Sadece bulmak istediğiniz yüzlerin fotoğraflarını sağlayın cep telefonunda olup olmadığını size söyleyelim.

Mobil cihaz içerinde bulunan çok sayıdaki fotoğraf içinden silah, uyuşturucu, çıplaklık, para ve belgeleri tespiti için nesne tanıma işlemi yapılmaktadır. Belirlenen şüpheli içeriğe sahip fotoğraflar otomatik olarak bularak raporlamaktadır.

ZARARLI VE CASUS YAZILIM ANALİZİ

Cep telefonu içerisindeki tüm zararlı yazılımları tespit ediyoruz.

Cep telefonu arka planında gizli olarak çalışan ve ortam dinlemesi, konum takibi vb. işlemleri yapan casus yazılmaların tespit edilmesini sağlıyoruz.

Adres   : Balgat Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad. 36/6 Çankaya/Ankara