Kocatepe Mah. Hatay Sok. 4/12 Kızılay Ankara 0312 4190204 info@bigdata.com.tr

NFC, yakın alan iletişimi;

Mobil cihazlar ve bilgisayarlar ile etkileşim için tasarlanmış bir kısa menzilli, kablosuz, kişisel iletişim alanı teknolojisidir. Nfc destekleyen cihazlar tarafından yakın mesafeden üzerindeki veri okunabilen ve yazılabilen ve güç ihtiyacını RFID mantığıyla radyo dalgası indüksiyonuyla sağladıklarından ek güç gereksinimi duymayan çıkartmalara verilen isimdir.

Bigdata kriminal - SQLite Veritabanlarının Adli Analizi

SQLite kullanımı basit, çok yer kaplamayan ve mobil cihazlarda rahatlıkta kullanılabilen açık kaynak kodlu ve sistem bağımsız bir veritabanı kütüphanesi ve motorudur. SQLite, onlarca programlama dili ile kullanılabilir. Az yer kaplaması ve istenilen hızda veri işlemleri yapabilmesi tercih sebepleri arasındadır.

Bigdata Kriminal - Whatsapp Mesaj Şifrelerini Çözme

Mobil cihazlarda en yaygın şekilde kullanılan Whatsapp mesajlaşma uygulamasının sunduğu birçok özelliklerinden biri de yedeklemedir. Örneğin telefon değişimlerinde uygulamanın yedeği ile yeni telefona hiçbir değişiklik olmadan tüm içerik aktarılabilmektedir.   

Bigdata - Siber tehdit ve dijitalleşme

Bilgisayarların, internetin, akıllı telefonların ve tabletlerin hayatımıza girmesiyle bilgi, şirketlerin en önemli sermayesi oldu. Bilginin gücü yönetim, kurumsal yapılanma ve operasyonel faaliyetler alanında uygulamaları değiştirerek finans, ulaşım, eğitim, enerji, haberleşme gibi birçok sektörün bilgi sistemlerine olan bağımlılığını artırdı.

Bigdata kriminal - KaiOS Nedir

Son zamanlarda akıllı telefonlar pazarı doymuş hale geldikçe, teknoloji şirketleri dünya genelinde daha az satışın yanı sıra durgun çevrimiçi hizmetlerle de karşılaşmaktadır. Üretici firmalar yeni satış ve gelirleri keşfetmek için akıllı telefonların neredeyse erişilemediği bölgeleri hedefleyerek daha fazla kullanıcı tabanı arayışına girmişlerdir.

 Bigdata Kriminal - Mobil Cihazlarda Güvenlik

Mobil cihazlar günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmuş durumdadır. Bu cihazlar birçok kişi tarafından kullanılmasına rağmen genellikle tek bir kişiye aittirler. Diğer bir deyişle cihazı birçok kişi kullanır fakat bir problem yaşanması durumunda sorumluluk o cihazın sahibine aittir.

 

Bigdata kriminal - Bulut Depolama Alanları inceleme

Bulut hizmetlerinden ve sosyal ağlardan elde edilen veriler, adli makamlarca soruşturmanın güçlendirilmesine yardımcı olabilecek son derece önemli delil kaynaklarıdır. Birkaç yıl öncesine kadar buluttaki verilere erişim sağlanması ve verilerin adli incelemelerde kullanılması gereksiz görülmekteydi. Ancak mobil cihazlarda güçlü şifreleme algoritmaları kullanılması ile mobil cihazların fiziksel olarak incelenmesi zorlaşmış olup, adli makamlarca incelemesi yapılan vakalardaki bulut verilerinin önemi artmıştır.

Page 1 of 2

Adreslerimiz:
         Ankara    : Meşrutiyet Cad. Hatay Sok. Sabancı İş Merkezi No:4/12 Kızılay/Ankara
Mobil    : (505) 9760930
         Tel        :  (312) 4190204  - (212) 2603440